Zanim zdecydujesz się na kolektory - kilka przydatnych informacji

Zanim zdecydujesz się na kolektory - kilka przydatnych informacji

Dodatkowe ocieplanie budynku

Wiele osób stawiających domy mieszkalne w obecnych czasach stara się o to, aby były one energooszczędne, a jednocześnie poszukuje dodatkowych sposobów na ich ocieplanie. Takim sposobem może być montaż w domu kolektorów słonecznych. Sprawią one, że w okresie zimowym nie trzeba będzie podkręcać domowego ogrzewania, a jednocześnie mogą być wykorzystywane do ocieplania wody użytkowej i przydomowego basenu. Oczywiście, nawet przy instalacji kolektorów słonecznych nie można rezygnować z ocieplenia ścian budynku i drzwi wejściowych. Trudno wyobrazić sobie również stawianie nowoczesnego budynku bez instalacji w nim ogrzewania podłogowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu dom może zostać zabezpieczony przed jego wyziębianiem od powierzchni gruntu.

Zastosowanie rozwiązań fotowoltaicznych przy budynku szkolnym

Nowoczesne budynki szkolne mogą wyraźnie różnić się od tych budynków, które były stawiane jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim można w nich wdrażać nowoczesne rozwiązania fotowoltaiczne, pozwalające na odciążenie sieci przesyłowych i ochraniające budynki przed konsekwencjami różnych awarii prądu. Na różnych budynkach szkolnych mogą być montowane panele słoneczne, które dostarczają do nich prąd przetworzony z energii słonecznej. Natomiast w tych budynkach szkolnych, w których korzysta się z wody można montować kolektory słoneczne. Pozwalają one na docieplanie wody użytkowej, a także wody znajdującej się w basenie, w którym szkolą się młodzi pływacy. Na placach szkolnych można stawiać również tzw. drzewa fotowoltaiczne.

Montaż paneli słonecznych w domu

Fotowoltanika oznacza zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w tym celu, żeby można było energię słoneczną przekształcać w światło lub ciepło. Takie rozwiązania znajdują swoje zastosowanie w dużych budynkach, ale też w domach mieszkalnych. Im mniejsza powierzchnia dachu, tym niższe koszty będą związane z montażem ogniw fotowoltaicznych, ale sama powierzchnia dachu nie stwarza żadnych przeszkód dla osób wyposażających budynek. W domach mogą być montowane zarówno panele słoneczne, jak i kolektory słoneczne, które stanowią bardzo dobry sposób na zaprowadzanie domowych oszczędności. Dzięki panelom słonecznym można oświetlać cały budynek, natomiast kolektory słoneczne przeznaczone są do wytwarzania ciepła.