Trening z suplementacją

k- to możliwe, ale pewnych substancji nie dostarczymy w diecie w takiej ilości jaka jest potrzebna przy intensywnym treningu. Dlatego nie poleca się intensywnie trenować bez wspomagania odżywkami i suplementami. Dobra i zbilan

Trening z suplementacją Dobrze jest wspierać się w treningu, suplementy typu poprawiają rezultaty wszelkiego treningu. Parę słów o sporcie.

Uzupełnianie niedoborów minerałów i białek

Dobre efekty bez odżywek- to możliwe, ale pewnych substancji nie dostarczymy w diecie w takiej ilości jaka jest potrzebna przy intensywnym treningu. Dlatego nie poleca się intensywnie trenować bez wspomagania odżywkami i suplementami.

Dobra i zbilansowana dieta oczywiście pomaga i jest bardzo istotna, ponieważ nic nie zastąpi takiej diety. Ale odżywki i suplementy jak sama nazwa wskazuje mają uzupełniać pewne niedobory , a nie dostarczać je w 100%. Na każdej odżywce znajdziemy zapis, ze suplement nie może być stosowany jako zamiennik zdrowej i zbilansowanej diety. I dobrze jest o tym pamiętać.


Odżywki, te dobre i te złe

Na rynku istnieje wiele firm produkujących różne odżywki dla sportowców, jednak nie każda jest godna zaufania, a niektóre firmy w ramach oszczędności zmniejszają jakość swoich produktów. Jednak na szczęście taki firmy bardzo szybko wypadają z rynku przez negatywne opinie klientów.

Co jest ważne w odżywkach? Przede wszystkim wchłanialność i nie ważne czy jest to odżywka białkowa, czy jakieś witaminy, czy spalacze tłuszczu. Ważne jest to ile procent z deklarowanej zawartości wchłonie się do naszego organizmu. Sumarycznie nie warto wiec patrzeć jedynie na skład odżywki, ale na parametry jej wchłanialności.


O żywieniu sportowców w Wikipedii

Wydatek energetyczny dla poszczególnych grup ludności jest różny. W sporcie jest on zwiększony i wykazuje zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi dyscyplinami sportowymi. Zależy on również od cyklu treningowego oraz czasu trwania wysiłku fizycznego. Zapotrzebowanie na energię sportowców wielu dyscyplin jest podobne i zbliżone do wielkości 72 kcal/kg m.c. Różni się ono w sportach siłowych i siłowo-szybkościowych, osiągając odpowiednio: 76 i 66 kcal/kg m.c. Sportowcy uprawiający dyscypliny wytrzymałościowe często mają trudność w osiągnięciu wysokiego poboru energii. Rozwiązaniem jest spożywanie częstych, skoncentrowanych posiłków. Przybliżony procentowy udział składników pokarmowych w pokrywaniu zapotrzebowania energetycznego u sportowców powinien wynosić: 10-15% dla białek, 20-30% dla tłuszczów i 55-65% dla węglowodanów. Jest on zbliżony do wartości przewidywanych dla ogółu ludności.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żywienie_sportowców