Samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę?

Dodane: 05-01-2017 06:26
Samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę? pranie tapicerki wrocław

Porządki robione w czasie wakacji

Okres wakacyjny sprzyja robieniu różnych porządków zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się w pobliżu domu. Dzięki temu, że na dworze panuje ciepła pogoda można dokładnie przewietrzyć cały dom i umyć wszystkie okna oraz domowe żaluzje. W czasie wakacyjnego urlopu można także wynieść z domu wszystkie dywany i dywaniki, porządnie je wyprać i wysuszyć, a w międzyczasie odkurzyć wszystkie podłogi i dokładnie je wymyć. Sprzątnięcia mogą wymagać również różne zakamarki znajdujące się za domowymi szafami, które przez cały rok nie były przestawiane. Na koniec będzie można zetrzeć kurze ze wszystkich domowych szaf i szafek oraz przenieść się z porządkami do kuchni i łazienki.

Sprzątanie budynków uniwersyteckich

Wiele takich uniwersytetów, w których uczą się osoby przybywające z różnych stron kraju i świata posiada nawet kilkanaście budynków. Wszystkie te budynki muszą być dobrze posprzątane, a sprzęty w nich używane rozmieszczone w taki sposób, żeby nie zagrażały bezpieczeństwu osób przebywających w jakimś budynku uniwersyteckim. Dlatego co jakiś czas do budynków uniwersyteckich wchodzą ekipy sprzątające, które zajmują się sprzątaniem sal wykładowych i pomieszczeń sanitarnych oraz sportowych. Do ich zadań należy ścieranie kurzy, mycie podłóg, ściąganie powstających gdzieś pajęczyn oraz dezynfekcja urządzeń sanitarnych. W tym celu używane są specjalistyczne sprzęty oraz silne środki czyszczące. Natomiast wykonywaniem drobnych prac sprzątających zajmują się tzw. konserwatorzy.

Olejek eteryczny - definicja

Olejki eteryczne są od tysięcy lat stosowane jako specyfiki medycyny naturalnej, kosmetyki i dermatologii. Stosuje się je szeroko w aromaterapii, jednak nie są traktowane jak typowe leki przez lekarzy i farmaceutów. Wiąże się to z faktem, że są niezwykle skomplikowanymi mieszaninami do kilkuset różnorodnych związków chemicznych o nie zawsze całkowicie znanej i często zmiennej zawartości. To sprawia, że jednoznaczne potwierdzenie rzeczywistej biologicznej aktywności poszczególnych olejków naturalnych lub ich mieszanin jest trudne. W wielu wypadkach zostało potwierdzone (zobacz np. maść tygrysia).

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Olejek_eteryczny