Przywracanie brakujących zębów

nia recept. Takie recepty obejmują leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz różne środki medyczne potrzebne pacjentom po przejściu jakichś zabiegów stomatologicznych. Dentyści mogą także wypisywać skierowania na badania, takie jak

Przywracanie brakujących zębów

Uprawnienia stomatologów

Stomatolodzy posiadają różne uprawnienia pozwalające im na pełne wykonywanie wyuczonego przez nich zawodu. Dla dobra pacjentów posiadają oni prawo do wypisywania recept. Takie recepty obejmują leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz różne środki medyczne potrzebne pacjentom po przejściu jakichś zabiegów stomatologicznych. Dentyści mogą także wypisywać skierowania na badania, takie jak na przykład zdjęcia zębów. Dzięki ich wykonaniu są w stanie w pełni ocenić stan zęba, który ma być leczony. Pacjent poddawany poważniejszemu zabiegowi może również otrzymać od dentysty zaświadczenie o odbyciu wizyty i zwolnienie lekarskie. Takie zaświadczenia przydają się wówczas, gdy pacjent nie może czekać na wykonanie jakiegoś zabiegu poza godzinami jego pracy.


Stomatologia dziecięca

Nikogo nie dziwi fakt, że dzieci nie lubią chodzić do dentystów, jednak bardzo często również dzieci muszą korzystać z pomocy stomatologicznej. Dzieje się tak na przykład wówczas, gdy ich zęby zostają zaatakowane przez próchnicę, zaczynają się łamać lub nie chcą wypaść i zrobić miejsca zębom stałym. Dlatego u dzieci wykonywane są różnego rodzaju zabiegi stomatologiczne mające na celu wyleczenie próchnicy czy usunięcie przetrzymanych zębów. Zwłaszcza zabiegi polegające na ekstrakcji zęba czy leczeniu kanałowym muszą zostać bardzo dobrze przygotowane i przeprowadzone z poszanowaniem najwyższych standardów stomatologicznych. Tylko wówczas dzieci będą mogły cieszyć się zdrowymi i dobrze wyglądającymi zębami.


Ortodoncja dziecięca

U dzieci bardzo często wykonywane są zabiegi ortodontyczne. Dzieje się tak dlatego że obecnie zwraca się dużą uwagę na ogólny wygląd zębów oraz na ich ułożenie w jamie szczękowej. Zwraca się uwagę na to, że źle rosnące zęby mogą doprowadzić do deformacji całej jamy szczękowej i przyczynić się do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia dziecka. Natomiast zdrowe i prawidłowo rosnące zęby sprawiają, że dziecko czuje się o wiele lepiej i pewniej. Poza tym trzeba przyznać, że dzieci nie reagują na wizyty u ortodonty z takim samym lękiem jak na wizytę u dentysty. Dużo chętniej poddają się przygotowanym dla nich zabiegom i cieszą się z efektów działań ortodonty. Dzięki temu ortodoncja dziecięca bardzo dobrze się rozwija.