Prawniczy świat

kach prawnychNauki prawne ? zbiór nauk społecznych zawierających elementy nauk humanistycznych i nauk ścisłych, zajmujących się prawem. Jako synonimy nauk prawnych używa się również terminów prawoznawstwo czy jurysprudencja, są

Prawniczy świat porady prawne rybnik
Generalnie każdy będzie potrzebował pomocy prawnej, czy obrońcę w sądzie. Niezależnie od naszej niewinności. Warto poszukać: i znaleźć najlepszą dla nas kancelarię.

Wikipedia o naukach prawnych

Nauki prawne ? zbiór nauk społecznych zawierających elementy nauk humanistycznych i nauk ścisłych, zajmujących się prawem.

Jako synonimy nauk prawnych używa się również terminów prawoznawstwo czy jurysprudencja, są to jednak terminy wieloznaczne. Prawoznawstwo oznaczać może również teorię prawa, natomiast jurysprudencja uznawana jest za jedną z ogólnych nauk prawnych, specyficzną szczególnie dla krajów common law.

Prawoznawstwo nie jest nauką spójną i jednolitą, co jest konsekwencją różnorodnych perspektyw w badaniu prawa, a także różnych celów stawianych przed badaczami (praktycznych lub teoretycznych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nauki_prawne


Wyobrażenia o pracy adwokata

Zawód adwokata jest jednym z zawodów zaufania publicznego, a w związku z tym od adwokatów wymaga się, aby byli ludźmi uczciwymi oraz dobrze wykształconymi. Wciąż wśród różnych środowisk obecne są dwa poglądy na temat adwokatów. Z jednej strony uważa się, że zarabiają oni sporo pieniędzy, ale ich praca rzeczywiście jest ciężka i wymaga od nich pełnego poświęcenia.

Z drugiej strony pojawia się pogląd mówiący, że adwokaci w większości są karierowiczami, nastawionymi na załatwianie własnych interesów, a w mniejszym stopniu przejmującymi się losem swoich klientów. Takie poglądy kształtowane są przede wszystkim w czasie oglądania telewizji, w której można oglądać wiele filmów o adwokatach i to zarówno tych uczciwych i porządnych, jak i takich, których praca pozostawia wiele do życzenia.


Sąd i sądownictwo

Sąd ? we współczesnych demokratycznych systemach prawnych jest niezawisłym organem państwowym, powołanym do stosowania prawa w zakresie rozstrzygania sporów między podmiotami pozostającymi w sporze a także decydowania o przysługujących uprawnieniach oraz dokonywania innych czynności określonych w ustawach lub umowach międzynarodowych. Wyposażony jest w atrybut niezawisłości (nie podlega innym organom władzy) i funkcjonuje w szczególnej, procesowej formie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sąd