Pielęgnacja i naprawa skór. Co i jak

a trwałą i ponadczasową, ale źle traktowana (np. przez pazury zwierząt domowych) może ulec trwałemu i drogiemu do usunięcia uszkodzeniu. Wtedy nie pozostaje nic innego jak wezwać speca od renowacji takich tapicerek i mieć nadzi

Pielęgnacja i naprawa skór. Co i jak

Naprawa tapicerki skórzanej

Skóra na meblach może ulegać zniszczeniom, nawet jeżeli o nią dbamy, a co za tym idzie traci swój ładny wygląd. Tapicerka skórzana jest uznawana za trwałą i ponadczasową, ale źle traktowana (np. przez pazury zwierząt domowych) może ulec trwałemu i drogiemu do usunięcia uszkodzeniu.

Wtedy nie pozostaje nic innego jak wezwać speca od renowacji takich tapicerek i mieć nadzieję, ze jego zabiegi pomogą. Najczęściej takie usługi są dość drogie, ale porównując je do ceny nowej tapicerki to już nie wychodzi tak drogo. Skórę odnawia się przy pomocy profesjonalnych środków do tego przeznaczonych, ale ich użycie nie jest takie proste i nawet jeżeli będziemy w posiadaniu takowych to pewnie nie odnowimy skóry tak jak profesjonalista. Więc warto zostawić to w jego rękach.

Skórzane meble i dodatki. Zobacz jak je czyścić

Skórzana galanteria zawsze jest w modzie i świetnie wygląda, ale o takie przedmioty trzeba też odpowiednio dbać. Zaniedbana skóra może stracić swoje właściwości a co gorsza może już nigdy nie wrócić do swojej świetności, co znacznie obniży wartość takiego przedmiotu.

Jak dbać o skórę na meblach i ubraniach? To proste! Pierwszym krokiem jest regularne czyszczenie powierzchni skóry przy pomocy delikatnego detergentu, często poleca się szare mydło i gąbkę. Pozwala to oczyść skórę z zebranego brudu. Po osuszeniu powierzchni można dodać wosk do skór który zabezpieczy i nawilży skórzaną powierzchnię i nieco ja ochroni.

Skóry wyprawione w Wikipedii

Skóry garbarskie po wyprawieniu mogą służyć jako materiał na cholewki, spody, podszewki butów, rękawiczki (skóry podeszwowe, waszowe, podpodeszwowe, pasowe, boksy, welury, nubuki, waterproof, szewro, juchty, podszewkowe, glacé, nappa, zamszowe, odzieżowe, potnikowe). Skóry galanteryjne wykorzystuje się do produkcji teczek, pasków itp., skóry kaletnicze (skóry safianowe) na portmonetki, torebki, skóry rymarskie (skóry blankowe, waszetowe) na uprzęże i inne materiały wyposażenia np. wojskowego. Istnieją także odmiany takie jak skóry tapicerskie, skóry introligatorskie (oprawy książek, manuskrypty), skóry ortopedyczne (protezy, bandaże), skóry techniczne (na pasy pędne, trokowe, uszczelkowe, gazomierzowe, na odzież ochronną), skóry na bębny i na przyrządy sportowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)