Ogólnie o zabiegach medycyny estetycznej

Ogólnie o zabiegach medycyny estetycznej

Często wykonywane zabiegi medycyny estetycznej

W obecnych czasach bardzo często polecane są różnego rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki poddawaniu się takim zabiegom można bardzo poprawić wygląd swojej twarzy i skóry całego ciała. Dlatego do popularnych zabiegów medycyny estetycznej należy na przykład skuteczne pozbywanie się trądziku czy wyprysków powstających na skórze całego ciała.

Wobec tego z zabiegów medycyny estetycznej najczęściej korzystają panie, którym bardzo zależy na tym, aby mogły bardzo dobrze wyglądać. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby korzystać z zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych jedynie w sprawdzonych i dobrze znanych miejscach. W przeciwnym razie można się nabawić naprawdę poważnych problemów zdrowotnych.

Wikipedia i medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna (łac. medicina aesthetica) ? dział medycyny, należący do estetologii medycznej1 zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu. Medycyna estetyczna obejmuje procedury, których stosowanie jest prawnie dopuszczalne wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu. Procedury te to głównie ordynacja leków wydawanych z przepisu lekarza oraz zabiegi nieinwazyjne lub o niewielkim stopniu inwazyjności. Wyłącznym lub nadrzędnym celem tych działań jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna

O chirurgi plastycznej w Wikipedii

Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) ? dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna