Modna część garderoby - sweter

awartość szafy o fajne swetry i kardigany. Odzież dla najmłodszych dzieciOdzież sprzedawana w najmniejszych rozmiarach produkowana jest z myślą o dzieciach. Młode matki bardzo lubią kupować odzież niemowlęcą, która jest nie tylko

Modna część garderoby - sweter Wieczorem, gdy na zewnątrz temperatura jest już niższa, dobrze jest coś na siebie zarzucić. Sweter to ciekawa partia garderoby, która jest dobra w wielu sytuacjach. Zobacz i powiększ zawartość szafy o fajne swetry i kardigany.

Odzież dla najmłodszych dzieci

Odzież sprzedawana w najmniejszych rozmiarach produkowana jest z myślą o dzieciach. Młode matki bardzo lubią kupować odzież niemowlęcą, która jest nie tylko bardzo mała, ale też posiada wesołe kolory i wzory. Wszystko po to, żeby dzieci ubrane w taką odzież wyglądały bardzo wesoło i kolorowo.

Z czasem dla najmłodszych domowników kupowana jest odzież przeznaczona dla maluchów o coraz większych rozmiarach i pasująca na rodzinne spotkania czy wyjścia do kościoła. Uzupełnieniem dla takiej odzieży stają się buciki i czapeczki oraz rękawiczki. Nieco starsze dzieci mogą już uczestniczyć w kupnie dla nich nowych ubrań. Jednak wciąż najbardziej zainteresowane są kolorowymi ubraniami, które posiadają jakieś zabawne wzory.


Marynarka w Wiki

Pierwsze marynarki były noszone przez marynarzy i robotników jako funkcjonalne okrycia1. W kolejnych latach marynarka awansowała do rangi stroju eleganckiego mężczyzny, najczęściej jako element garnituru. Pierwsze marynarki noszono ze sztywnym przodem, wysoką talią. Były to przeważnie jednorzędówki z wyłogami. Od 1925 roku moda marynarek zmieniła się. Ubierano się w coraz luźniejsze marynarki. W 1929 roku zaczęto watować ramiona, krój w pasie był coraz mniej dopasowany, za to coraz węższy w biodrach. Zaczęła się moda na marynarki sportowe noszone na co dzień, a kamizelkę zastępowano swetrem. Zaczęto rozróżniać strój dzienny i wieczorowy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marynarka_(ubranie)


Męskie ubiory pracownicze

Osoby zatrudnione w różnych firmach posiadają różne stroje pracownicze. Konkretne elementy strojów pracowniczych uzależnione są od rodzaju działalności konkretnej firmy i zajmowanego przez pracownika stanowiska. W skład męskich ubiorów pracowniczych wchodzą eleganckie spodnie i garnitury lub stroje ochronne przydające się w czasie pracy na halach produkcyjnych.

Natomiast kobiety ubierają charakterystyczne bluzki i spódnice posiadające logo firmy, którą prezentują lub fartuchy ochronne. W różnych miejscach rozdawane są także specjalistyczne ubiory pracownicze, na przykład lekarze i pielęgniarki chodzą w białych fartuchach. Stały się one tak charakterystycznym elementem ubioru, że trudno wyobrazić sobie lekarza przebywającego na dyżurze nie posiadającego fartucha.