Krótko o bluzkach i bluzach oraz o modzie

Odzież plus size dla facetówOdzież plus size przeznaczona jest dla osób otyłych. Z racji tego, że z ubrań o większych rozmiarach korzystają osoby w różnym wieku, które chcą dobrze wyglądać na różnych spotkaniach towarzyskich, są o

Krótko o bluzkach i bluzach oraz o modzie Kupowanie ciuchów może być dość dużym utrupieniem, ale zakupy przez Internet na pewno to uprzyjemnią . to dobry pomysł na odnowienie garderoby. Dzisiaj o modzie damskiej i bluzkach.

Odzież plus size dla facetów

Odzież plus size przeznaczona jest dla osób otyłych. Z racji tego, że z ubrań o większych rozmiarach korzystają osoby w różnym wieku, które chcą dobrze wyglądać na różnych spotkaniach towarzyskich, są one produkowane w przeróżnych kolorach i potrafią wyglądać naprawdę elegancko.

Z takich ubrań czasami korzystają młode osoby, na przykład młode dziewczęta, które chcą pokazać się w sukience nieco maskującej posiadane przez nie zbędne kilogramy. Klientkami sklepów z odzieżą plus size pozostają także kobiety w ciąży, którym przybyło parę kilogramów, ale chciałyby czuć się w swoich ubraniach swobodnie. Z ubrań plus size korzystają także faceci, którzy są bardziej otyli lub po prostu chcą być swobodnie ubrani w czasie wykonywania różnych prac.


Cytat z Wikipedii o marynarce i jej historii

Pierwsze marynarki były noszone przez marynarzy i robotników jako funkcjonalne okrycia1. W kolejnych latach marynarka awansowała do rangi stroju eleganckiego mężczyzny, najczęściej jako element garnituru. Pierwsze marynarki noszono ze sztywnym przodem, wysoką talią. Były to przeważnie jednorzędówki z wyłogami. Od 1925 roku moda marynarek zmieniła się. Ubierano się w coraz luźniejsze marynarki. W 1929 roku zaczęto watować ramiona, krój w pasie był coraz mniej dopasowany, za to coraz węższy w biodrach. Zaczęła się moda na marynarki sportowe noszone na co dzień, a kamizelkę zastępowano swetrem. Zaczęto rozróżniać strój dzienny i wieczorowy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marynarka_(ubranie)


Krótko o znaczeniu ubioru w Wikipedii

Stosowana odzież może być odbierana jako forma komunikatu niewerbalnego.

Status społeczny
Odzież może stanowić wyznacznik statusu społecznego. Przykładowo w starożytnym Rzymie tylko senatorowie mogli w swych strojach sięgać po purpurę. W Chinach przed ustanowieniem republiki tylko cesarz mógł się ubierać w żółte barwy.

Rola społeczna
Odzież może również stanowić oznakę pełnionej roli społecznej ? np. jako uniform policjanta, lekarza, strażaka, żołnierza itp., sutanna księdza, bądź szkolny mundurek ucznia.

Poglądy, polityka, religia
Odzież (lub jej elementy) może być również formą demonstrowania swoich poglądów, bądź przynależności do określonych grup (czarne koszule Milicji faszystowskiej z pierwszej połowy XX wieku, stroje subkultur, pomarańczowe fragmenty odzieży jako symbole solidarności z uczestnikami pomarańczowej rewolucji na Ukrainie).

Właściwy ubiór jest także kluczową kwestią w marketingu gospodarczym i politycznym. Podczas tworzenia reklam i przygotowywania wystąpień publicznych, kolorystyka i forma odzieży są jednymi z głównych zagadnień do omówienia przez sztab specjalistów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odzież