Czy warto samodzielnie czyścić dywan?

Czy warto samodzielnie czyścić dywan? pranie tapicerki wrocław

Układanie butów w przedpokoju

Przedpokój jest takim domowym pomieszczeniem, przez które przechodzą wszystkie osoby wchodzące do domu, dlatego co jakiś czas wymaga on przeprowadzenia bardziej gruntownych porządków. W czasie takich porządków ścierane są kurze przy użyciu różnych szmatek i odkurzacza. Po usunięciu z podłogi błota i kurzu zostaje ona dokładnie wymyta przy wykorzystaniu nie tylko silnych, ale też dobrze pachnących środków. W zależności od rodzaju podłogi będą to środki do mycia płytek lub środki do mycia paneli. Jeszcze częściej w przedpokoju dokładnie porządkowane i układane są buty wszystkich domowników. Te z nich, które w czasie jednej z pór roku nie są potrzebne zostają wyniesione do innego pomieszczenia.

Uwaga!

Musimy być świadomi tego, że każdy rodzaj chemii, czy to w kosmetykach czy też w środkach czystości, może wpłynąć na nasze zdrowie. Jeżeli używanie jakiegoś specyfiku powoduje takie objawy jak podrażnienia, swędzenie lub inne niepokojące objawy należy rezygnować z używania takiego środka. Przy sprzątaniu zachowajmy wszelkie środki ostrożności- oczywiście nie dotyczą one ekologicznych środków, takich jak ocet czy sok z cytryny. Takie środki mimo nieprzyjemnego zapachu nie powinny wyrządzić nam żandnej szkody.

Czy można sprzątać wszystko w ekologiczny sposób?

Czy w przy sprzątaniu komercyjnym można stosować niechemiczne środki czystości? Myślę, że można, a nawet byłoby to wskazane przy sprzątaniu np. szkół i przedszkoli, gdzie nasze pociechy przebywają sporo czasu.

Wiadomo, że pewne rzeczy trzeba wydezynfekować: toaleta itd. Jednak nie ma potrzeby traktowania tymi samymi środkami podłogi w korytarzu czy w kuchni- tutaj wystarczy ocet z sokiem z cytryny i trochę naturalnego płynu. Wystarczy odrobina dobrej woli, aby totalnie zrezygnować z chemii przy sprzątaniu na zlecenie.